magazyn

filtruj
wszystkie kategorie
 • Wyczyść wszystkie
 • HOMELAND s. 6 odc. 1

  vod Horror / thriller

 • Oscarowy tydzień w Canal+

  felieton

  Od 20 do 26 lutego CANAL+ zaprasza na Tydzień Oscarowy. W programie: 16 filmów, które walczyły o Oscary® podczas ubiegłorocznej edycji przyznawania Nagród Amerykańskiej Akademii. Wśród nich premierowo: „Nienawistna ósemka” Quentina Tarantino (Oscar® za muzykę dla Ennio Morricone), „Carol” Todda Haynesa (6 nominacji) oraz „Pokój” Lenny’ego Abrahamsona (Oscar® za pierwszoplanową rolę Brie Larson). Oscarowe filmy po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+.


  Pierwszą z premier prezentowanych w ramach Tygodnia Oscarowego w CANAL+ jest „Nienawistna ósemka”, najnowszy film Quentina Tarantino („Pulp Fiction”, „Kill Bill”, „Django”). Obraz zdobył Oscara®, Złoty Glob i Nagrodę BAFTA dla Ennio Morricone (w kategorii najlepsza muzyka). 

  Przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują: łowca nagród John Ruth (Kurt Russell) oraz przestępczyni Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Ze względu na załamanie pogody zostają uwięzieni w odciętej od świata gospodzie. Bohaterowie zaczynają rozumieć, że ich największym zmartwieniem nie są bezwzględne warunki atmosferyczne, ale towarzysze o nieczystych intencjach. W obsadzie również Samuel L. Jackson, Tim Roth i Michael Madsen. PREMIERA: CANAL+ piątek, 24 lutego, godz. 22:30. 


  „Carol” to pełna wysmakowanych kadrów opowieść w reżyserii Todda Haynesa („Daleko od nieba”). W rolach głównych Cate Blanchett (Oscar® za „Blue Jasmine”) i Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”). Dzieło otrzymało 6 nominacji do Oscara® 2016, w tym za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki. Film nagrodzono Złotą Żabą na festiwalu Camerimage (Ed Lachman – najlepsze zdjęcia). 

  Akcja filmu (adaptacji powieści Patricii Highsmith) skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją. PREMIERA: CANAL+ sobota, 25 lutego, godz. 21:00. 


  Po raz pierwszy w telewizji będzie można obejrzeć „Pokój” w reżyserii Lenny’ego Abrahamsona, obsypany nagrodami (Nagroda Publiczności na MFF w Toronto. 4 nominacje do Oscara®, 3 do Złotego Globu, 2 do Nagrody BAFTA 2016. Oscar®, Złoty Glob i BAFTA dla Brie Larson – najlepsza aktorka pierwszoplanowa). 

  Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wyswobodzenie. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo. PREMIERA: CANAL+ niedziela 26 lutego, godz. 21:30. 


  W trakcie Oscarowego Tygodnia w CANAL+ wyemitowane zostaną również: 
  - „Amy” – Oscar® w kategorii najlepszy dokument (emisja: poniedziałek, 20 lutego, godz. 18:50)
  - „Marsjanin” z 7 nominacjami (emisja: poniedziałek, 20 lutego, godz. 21:00)
  - „Wojna” nominowana w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny (emisja: poniedziałek, 20 lutego, godz. 23:20)
  - „Straight Outta Compton” – nominowany za najlepszy scenariusz oryginalny (emisja: wtorek, 21 lutego, godz. 23:45)
  - „Brooklyn” z 3 nominacjami (emisja: środa, 22 lutego, godz. 18:25)
  - „Steve Jobs” z 2 nominacjami (emisja: czwartek, 23 lutego, godz. 18:45)
  - „Sicario” z 3 nominacjami (emisja: czwartek, 23 lutego, godz. 22:00)
  - „Zjawa” nagrodzona 3 Oscarami® i wyróżniona 9 nominacjami (emisja: piątek, 24 lutego, godz. 20:00)
  - „Joy” z nominacją dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (emisja: sobota, 25 lutego, godz. 14:50)
  - „Ex Machina” nagrodzona Oscarem® za najlepsze efekty specjalne (emisja: sobota, 25 lutego, 19:15)
  - „Spectre” z Oscarem® za najlepszą piosenkę (emisja: sobota, 25 lutego, 22:55)
  - „Dziewczyna z porteru” doceniona Oscarem® za drugoplanową rolę Alicii Vikander i 3 nominacjami (emisja: niedziela, 26 lutego, godz. 10:50)
  - „Most szpiegów” uhonorowany Oscarem® za drugoplanową rolę Marka Rylance’a i 5 nominacjami (emisja: niedziela, 26 lutego, godz. 23:30. 


  24 stycznia poznaliśmy nominacje do Oscarów® 2017. Na liście nominowanych do najbardziej prestiżowej nagrody w świecie filmu znalazł się dokument „Życie animowane”. „Więzi” w reżyserii Zofii Kowalewskiej były na krótkiej liście do nominacji do Oscara®. Oba filmy będzie można obejrzeć premierowo tylko w CANAL+. 


  „Więzi” to historia Barbary i Zdzisława, którzy przygotowują się do 45. rocznicy ślubu. Byłaby to prawdziwa okazja do świętowania, gdyby nie fakt, że Zdzisław spędził ostatnie osiem lat z inną kobietą. Żona przyjęła go z powrotem. Debiutancki film Zofii Kowalewskiej otrzymał Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym. PREMIERA: CANAL+ niedziela, 26 lutego.


  „Życie animowane” to pełnometrażowy film dokumentalny wyróżniony nagrodą MFF Sundance 2016 (najlepszy reżyser filmu dokumentalnego – Roger Ross Williams). Gdy w wieku trzech lat cierpiący na autyzm Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc, jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną. PREMIERA: CANAL+ wtorek, 28 lutego, godz. 22:30.

 • „Wieczór z historią” w Ale kino+

  felieton

  Adolf Eichmann – złapany i osądzony. Dwie fabuły o ostatnich miesiącach życia hitlerowskiego zbrodniarza w „Wieczorze z historią” w Ale kino+. Zapraszamy w poniedziałek 27 lutego, od godziny 20:10.

  Scenariusze napisane na podstawie dokumentów oraz stenogramów, bohaterowie, którzy są autentycznymi postaciami – oto historyczno-biograficzne kino wysokiej próby, zogniskowane wokół tematów zbrodni i kary, która przyszła po latach. Punktem wyjścia produkcji Roberta Younga oraz Paula Andrew Williamsa jest rok 1960; rok, w którym izraelskie służby ujęły, a następnie wywiozły z Argentyny do Izraela Adolfa Eichmanna, jednego z organizatorów Holocaustu. W 1961 roku nazista stanął przed sądem w Izraelu. Zanim zawisł na stryczku, cały świat mógł zobaczyć starszego człowieka o ograniczonych horyzontach, a jednocześnie potwora mającego na sumieniu sześć milionów osób. To wówczas Hanna Arendt, która relacjonowała dla „New Yorkera” proces nazisty, użyła słynnego później określenia o „banalności zła”. Jak ta formuła amerykańskiej myślicielki ma się do portretu Eichmanna w filmie Younga, jaki obraz mass mediów pokazujących rozprawę przed izraelskim sądem wyłania się z filmu Williamsa? – tego dowiecie się 27 lutego w „Wieczorze z historią” w Ale kino+.

  Paweł Pokora

  „Eichmann”, godz. 20:10  Drobiazgowa rekonstrukcja przesłuchań oraz reminiscencje z wojennej przeszłości Eichamanna. Młody kapitan Avner Less kontra stary zbrodniarz nazistowski. W roli śledczego oglądamy Troya Grafity. W postać Eichmanna wciela się Thomas Kretschmann, znany m.in. z „Pianisty” i „Wojny uczuć”.

  „Eichmann show”, godz. 22:00
  Proces niemieckiego zbrodniarza od dziennikarskich kulis; opowieść o ludziach, którzy chcieli być oczami i uszami światowej opinii publicznej. Leo Hurwitz i Milton Fruchtman podejmują starania, by proces nazisty był transmitowany przez telewizję. Przekonują do tego zarówno niechętnych sędziów, jak i samego premiera Davida Ben-Guriona. W głównych rolach –  Anthony LaPagia i Martin Freeman.

 • Skarb

  w tv film komediowy

 • Manchester City - AS Monaco

  w tv piłka nożna

 • Cudotwórcy u siebie (odc. 3)

  w tv magazyn informacyjny

 • Lucyfer 2 (odc. 5-6)

  w tv serial sci-fi/fantasy

 • Objawienie

  vod Dramat

 • Louis Theroux i wrogowie Ameryki - powrót

  w tv dokument

 • OSTATNIA RODZINA (HD)

  vod rekomendowane

 • Cudotwórcy 5 (odc. 1)

  w tv magazyn informacyjny

 • Kosmiczny przekręt

  w tv film komediowy

 • Podziemny świat (odc. 2)

  w tv dokument

 • Endeavour 4 (odc. 4)

  w tv serial thriller

 • FC Porto - Juventus FC

  w tv piłka nożna

 • Wynalazcy przyszłości 2 (odc. 4)

  w tv dokument

 • Houston, mamy problem

  w tv dokument

 • Transport morski - nieczysta gra w statki

  w tv dokument

 • W SPIRALI (HD)

  vod nowości

 • Kulisy II wojny światowej (odc. 4)

  w tv seial obyczajowy

 • AFC Ajax - Legia Warszawa

  w tv piłka nożna

 • Suburra

  w tv thriller

 • „Kino Mówi: Społeczeństwo” w Ale kino+

  felieton

  Jak wygląda nasz portret zbiorowy? W każdy czwartkowy wieczór lutego Ale kino+ zaprasza do powiększenia wiedzy o społeczeństwie.

  Przyglądamy się międzyludzkim relacjom oraz układom z perspektywy łóżka kochanków, teherańskiej taksówki, wojskowych regulaminów oraz pokładu luksusowego jachtu. Są zabawne i straszne, erotyczne i wyzute z wszelkich emocji. Współczesne społeczeństwa to nieustannie fluktuujący żywioł. Kino chce uchwycić jego fenomen.

  „W imieniu armii”, 2 lutego, godz. 20:10  Dwaj oficerowie amerykańskiej armii chodzą od drzwi do drzwi, przekazując rodzinom informacje o śmierci synów i mężów, którzy zginęli w Iraku. Taki jest punkt wyjścia pacyfistycznego, wyróżnionego w Berlinie nagrodą za scenariusz  filmu Orena Movermana. Zamiast patetycznego fresku – kameralna opowieść, zamiast pustych słów –  przejmujące dramaty żołnierzy i ich bliskich.

  „Taxi-Teheran”, 9 lutego, godz. 20:10  Z tego filmu nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie dowiecie się więcej o dzisiejszym Iranie niż z mediów. Reżyser Jafar Panahi stawia na eksperymentalną formę. Wciela się w kierowcę taksówki, by z samochodu, za pomocą ukrytej kamery, rejestrować życie Teheranu.

  „Love”, 16 lutego, godz. 23:00  Śmiały erotyk nakręcony w technice 3D, ocierający się o pornografię. Gaspar Noé (twórca skandalizującego filmu „Nieodwracalne” z Moniką Bellucci) opowiada o współczesnej miłości, która ma potężnie destrukcyjną moc. Związek Murphy’ego i Elektry to seksualne eksperymenty i narkotyczne jazdy – skrajna wiza skrajnego związku.

  „Chevalier”, 23 lutego, godz. 20:10  Obłęd rywalizacji i nieustannego współzawodnictwa widać najlepiej, gdy kilku facetów znajdzie się na niewielkiej przestrzeni, np. na luksusowej łajbie pływającej po Morzu Egejskim. Dżentelmeni chcą sprawdzić, który z nich jest „najlepszy we wszystkim”. O męskich narcyzach zainfekowanych bakterią konkurencji opowiada kobieta – Athina Rachel Tsangari. Grecka reżyserka jest w olimpijskiej formie. „Chevalier” to wyjątkowo zjadliwa satyra na mężczyzn.

 • Tottenham Hotspur - KAA Gent

  w tv piłka nożna

 • Kości 12 (odc. 2)

  w tv serial thriller

 • Legion (odc. 3)

  w tv serial sci-fi/fantasy

 • Siostry

  vod Komedia

 • Policjanci z 11 września

  w tv dokument

 • Daleko od nieba

  vod film

 • Potem

  vod Horror / thriller

 • Six (odc. 6)

  w tv serial przygodowy

 • Burzyciele w kuchni 6 (odc. 2 - 3)

  w tv inne

 • Kilo 2 Bravo

  w tv film akcji

 • Nienawistna ósemka

  w tv thriller

 • WOŁYŃ (HD)

  vod nowości

 • KAMIENNE PIĘŚCI

  vod nowości

 • ZA JAKIE GRZECHY

  vod film

 • Ash kontra Martwe Zło 2 (odc. 5)

  w tv serial horror

 • Pustkowie (odc. 8)

  w tv serial thriller

 • Carol

  w tv film melodramat

 • Hazardziści

  w tv film obyczajowy

 • Rozłączeni

  w tv thriller

 • Kamper

  w tv film komediowy

 • Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia

  w tv film komediowy

 • Córka

  w tv film horror

 • Ocean bezprawia (odc. 1-2)

  w tv dokument

 • Pokój

  w tv film obyczajowy

 • Na granicy

  vod Horror / thriller

 • Sekta (odc. 7-8)

  w tv serial przygodowy

 • Cała prawda o zdrowym odżywianiu

  w tv dokument

 • Lewiatan

  w tv film obyczajowy