magazyn

filtruj
wszystkie kategorie
 • Wyczyść wszystkie
 • Supersobota w Canal+ HD

  felieton

  Nadprzyrodzone moce, nieziemskie talenty i umiejętności, wyzwania przekraczające możliwości zwykłych śmiertelników! Stań u boku buntowniczki Tris Prior i przeciwstaw się bezdusznemu systemowi, dołącz do X-menów i powstrzymaj apokalipsę, weź udział w walce z bezwzględnym Setem, pozwól by nieobliczalny Deadpool zabrał Cię na szaloną jazdę bez trzymanki, powróć do baśniowego świata znanego z filmu "Królewna Śnieżka i Łowca". Zapraszamy na supersobotę w Canal+ HD.  09.55 Wierna 


  W trzeciej odsłonie historii dzielnej Tris (Shailene Woodley) dziewczyna oraz jej wierny towarzysz „Cztery” (Theo James) będą musieli się zmierzyć się z nieznanym sobie światem. Okazało się bowiem, że istnieje alternatywna rzeczywistość, którą dotąd ukrywano przed ludzkością. Aby się tam dostać trzeba przekroczyć granicę otaczającą Chicago. W nowym świecie czeka na nich wiele zaskakujących i niebezpiecznych wyzwań, cel jednak pozostaje ten sam – obalenie panującej dyktatury. Tris czeka jeszcze jedno wyzwanie – będzie musiała bowiem rozstrzygnąć komu tak naprawdę może ufać… 

  11.55 Bogowie Egiptu


  Set, bezwzględny bóg ciemności, siłą i podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami.. Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i pokonać Seta i jego hordy. Tak rozpoczyna się pełna niezwykłych przygód, magii i poświęceń krucjata śmiertelnika i boga w obronie naszego świata.

  14.05 X-Men Geneza - Wolverine


  Brytyjska Północna Ameryka, rok 1845. Nastoletni James Howlett i jego przyjaciel Victor Creed dowiadują się, że są braćmi. Szok spowodowany śmiercią rodziców zapoczątkował u Jamesa mutacje - chłopak zyskał nadprzyrodzone zdolności. Jako Logan walczy w kolejnych wojnach. Towarzyszy mu Victor, który posiadł podobne moce. Za sprawą pułkownika Strykera bracia zostają włączeni do organizacji wojskowej. Po niezwykle krwawej akcji w Nigerii Logan porzuca służbę i zaczyna spokojne życie z dala od cywilizacji u boku ukochanej Kayli Silverfox. Sześć lat później Stryker odnajduje go i prosi o pomoc w unieszkodliwieniu brata.

  15.50 X-Men: Pierwsza klasa


  Charles Xavier (James McAvoy) i Erik Lensherr (Michael Fassbender) to dwaj przyjaciele, którzy odkrywają w sobie niezwykłe moce. Nim jako Doktor X i Magneto staną się zaciętymi wrogami, będą musieli połączyć swoje siły z innymi podobnymi do nich. Światu grozi bowiem niewyobrażalne niebezpieczeństwo, któremu są w stanie zapobiec tylko mutanci. 


  18.30 X-Men: Apocalypse


  Potężny Apocalypse chce zaprowadzić na świecie nowy porządek. Dzięki mocy wielu mutantów zyskał niezrównaną potęgę i nieśmiertelność. Drużyna młodych X-Menów mobilizuje się pod dowództwem Profesora X i rusza do walki z wrogiem, aby ocalić ludzkość przed zagładą. 


  21.00 Łowca i Królowa Lodu


  Na długo nim królową Ravennę (Charlize Theron) przeraziła rozkwitająca uroda Śnieżki i postępujące widmo utarty władzy, Ravenna w cichości przyglądała się, jak jej siostra – Freya (Emily Blunt), po bolesnej zdradzie, która złamała jej serce, opuszcza Królestwo. Potrafiąca zamrażać swoich wrogów Królowa Lodu Freya spędza lata w samotności, tworząc legion śmiercionośnych łowców, w którego zastępach znajdują się Łowca Eryk (Chris Hemsworth) i wojowniczka Sara (Jessica Chastain), którzy kierują się jedną zasadą – Nigdy nie kochać. Kiedy Freya dowiaduje się o losach swej siostry, wzywa swoich zaufanych łowców, by sprowadzili Magiczne Zwierciadło…

  22.50 Deadpool


  Ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson (Ryan Reynolds) - niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik - poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako "Deadpool" i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

 • Fortitude 2 (odc. 7-8)

  w tv serial thriller

 • Komisarz Maigret w Ale kino+

  felieton

  Jean Gabin oraz Rowan Atkinson. Tych dwóch aktorów różni wszystko, poza jednym – obaj zagrali słynnego paryskiego detektywa. Marcowe poniedziałki poświęcamy w Ale kino+ morderstwom z zaułków francuskiej stolicy.

  Jules Maigret, w przeciwieństwie do swoich kolegów zza wielkiej wody, nie pracuje na własny rachunek, nie wymachuje bronią i nie wzdycha do dziewczyn o podejrzanej proweniencji. To nie chojrak w typie chandlerowskiego prywatnego detektywa z czarnego kryminału, tylko paryski funkcjonariusz z krwi i kości, prawdziwy bohater powieści policyjnej. Procedury, archiwa, praca w grupie, penetracja przestępczego środowiska – tak wygląda codzienna, żmudna robota komisarza Maigreta. Z nieodłączną fajeczką, przykładny małżonek w średnim wieku wygląda jak przeciętny paryski bourgeois swoich czasów. Ale to pozory. Mamy bowiem przed sobą rasowego śledczego, wnikliwego obserwatora, dobrze znającego zakręty życia i motywacje ludzi, którzy wypadli na jego wirażu. Policjanta, który stał się chlubą francuskiego kryminału, wymyślił Georges Simenon (Belg, który większość życia spędził we Francji). Poświęcił mu 75 powieści i 28 opowiadań. Czytelnicy poznali śledczego pod koniec lat 20. poprzedniego stulecia. Ostatnia książka o jego przygodach wyszła nad Sekwaną w 1972 roku. Dziś to świetna lektura z myszką, barwny pejzaż dawnego paryskiego półświatka, ale też ponadczasowy portret charakterów, a przede wszystkim panoptikum misternych intryg kryminalnych. Film upomniał się o komisarza już w 1932 roku za sprawą samego Jeana Renoira, który przeniósł na ekran „Noc na rozdrożu”.

  Powstały dziesiątki ekranizacji przygód Maigreta. Stempel klasyki mają trzy filmy z przełomu lat 50. i 60., w których główną rolę gra Jean Gabin. Ale kino+ przypomina dwa z nich, oba w reżyserii Jeana Delannoya: „Pułapkę” (6 marca) oraz „Śmierć na klęczkach” (13 marca). Kiedy Gabin wcielał się w postać Maigreta, miał na karku ponad 50. lat, eksponowane miejsce w historii rodzimej kinematografii, i niezbyt ciekawe zawodowe widoki na przyszłość. Świetnie poprowadzona rola nieco szorstkiego, przenikliwego policjanta pozwoliła wtedy artyście złapać drugi aktorski oddech. Cykl filmów wg powieści Simenona uzupełniają dwie nowe produkcje, po raz pierwszy pokazywane w polskiej telewizji. To: „Maigret zastawia sidła” (20 marca) oraz „Maigret i jego nieboszczyk” (27 marca). Uwaga: za arcydzieło francuskiego kryminału biorą się Brytyjczycy, a Maigret ma twarz Rowana Atkinsona. I znów bohater Simenona okazuje się aktorską szansą. Angielski komik, który dla wielu mógł pozostać Jasiem Fasolą, prezentuje inne, poważniejsze emploi.

  Paweł Pokora

   

 • WOŁYŃ (HD)

  vod Dramat

 • „Kino Mówi: Romans” w Ale kino+

  felieton

  Przeprowadzamy filmowe operacje na kochających sercach – w każdy czwartek marca o godzinie 20:10. Ale kino+ zaprasza.

  Ckliwe melodramaty przeminęły z wiatrem. „Kino Mówi: Romans” trochę inaczej niż dawniej, mimo że Michelle Pfeiffer w naszym cyklu nosi suknię z belle epoque. Kochajmy się więc, ale w nieoczywistych konfiguracjach i zaskakujących okolicznościach.

  „Między nami seksoholikami”, 2 marca
  Jeśli przez 24 godziny na dobę w głowie są tylko „te rzeczy”, odwyk jest konieczny. Adam, Mike oraz Neil są seksualnymi maniakami, dlatego w pewnym momencie trafiają do grupy wsparcia walczącej z uzależnieniami. Stuart Blumberg, specjalista od zabawnych love stories, każe swoim bohaterom stworzyć normalne związki. Przed wami komedia romantyczna z patologicznym zachowaniem w tle.

  „Boris bez Béatrice”, 9 marca

  Problemy miłosne kanadyjskiego burżuja w oryginalnym ujęciu Denisa Côté, który lubuje się w niespodziewanych woltach fabularnych i zawsze daje upust swojej nietuzinkowej wyobraźni. Historia z pogranicza jawy i snu. Boris, przebojowy przedsiębiorca, ma problem. Jego żona traci rządową posadę i popada w depresję. Mężczyzna rezygnuje z prowadzenia firmy, żeby wesprzeć Béatrice. Robi to jednak na pokaz. Gierki niewiernego męża zaczynają wychodzić na jaw, a jego życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy na horyzoncie pojawia się tajemnicza postać nieznajomego.

  „Chéri”, 16 marca

  Romans w kostiumie z początku XX wieku. Stephen Frears, stylista potrafiący wyczarować charme minionych epok, zaprasza nas do paryskich buduarów. Lea de Lonval to piękna prostytutka obracającą się w wyższych sferach, obiekt westchnień panów z elity. Sytą kurtyzanę wytrąca z równowagi młody Chéri, syn jej przyjaciółki. Między tą dwójką szykuje się głębsze uczucie, a kiedy miłość jest na poważnie, szczęście miesza się z rozpaczą. W roli pociągającej damy lekkich obyczajów – Michelle Pfeiffer.

  „Trzy serca”, 23 marca
  Benoît Jacqout tworzy melodramatyczny trójgłos na jednego mężczyznę i dwie kobiety. Marc spotyka na prowincjonalnej stacyjce Sylvie. Wpadają sobie w oko i umawiają się na spotkanie w Paryżu. Zrządzeniem losu do randez-vous nie dochodzi. Rozczarowana Sylvie wyjeżdża na jakiś czas z Francji. Marc wiąże się z Sophie, z którą planują ślub. Kiedy mężczyźnie zostaje przedstawiona przyszła szwagierka, okazuje się, że jest nią jego niespełniona miłość – Sylvie. W obsadzie gwiazdy: Charlotte Gainsbourg, Chiara Mastroianni, Catherine Deneuve oraz Benoît Poelvoorde.

  „Oblicze miłości”, 30 marca

  Co za historia! Wzruszenia gwarantuje Arie Posin, snując opowieść, w której dramat przeplata się z romansem.  Nikki zostaje wdową. Popada w depresję i nie może dojść do siebie po stracie męża, aż do chwili, gdy widzi mężczyznę łudząco podobnego do jej Garetha. Jest nim Tom, samotny wykładowca uniwersytetu. Ale czy można dwa razy wejść do tej samej rzeki, czyli odtworzyć związek z sobowtórem ukochanego, który ma przecież całkiem inną osobowość.

  Paweł Pokora


 • Dolina ciszy (odc. 3)

  w tv serial

 • Skoki narciarskie: Puchar Świata w Planicy

  w tv sporty zimowe

 • Podzielić M2 4 (odc. 2)

  w tv magazyn informacyjny

 • Jakubiak - z miłości do lokalności 2 (odc. 4)

  w tv magazyn informacyjny

 • X-Men: Apocalypse

  w tv film akcji

 • Eichmann Show

  w tv film obyczajowy

 • Miłość i śmierć

  w tv film komediowy

 • HBC Nantes - Paris Saint-Germain Handball

  w tv sporty zespołowe

 • BOGOWIE EGIPTU

  vod Akcja

 • Cleveland Cavaliers - Washington Wizards

  w tv sporty zespołowe

 • Formuła 1: Grand Prix Australii

  w tv sporty motoryzacyjne

 • Desery Dekera 2 (odc. 2)

  w tv sztuka kulinarna

 • Grimm 6 odc. 1

  vod Science Fiction

 • Bella i Sebastian 2

  w tv film akcji

 • Szajka

  w tv thriller

 • Ghostbusters. Pogromcy duchów

  w tv film komediowy

 • Kod Jezusa

  w tv dokument

 • Gniew morza

  w tv dokument

 • NIEWINNE

  vod Dramat

 • Wielkie kłamstewka (odc. 6)

  w tv serial

 • Romans na godziny

  w tv film komediowy

 • Flash 3 (odc. 6)

  w tv serial przygodowy

 • The Walking Dead 7 (odc. 15)

  w tv serial horror

 • Sekta 2 (odc. 5-6)

  w tv serial przygodowy

 • Ocaleni

  w tv dokument

 • Maigret zastawia sidła

  vod Kryminalny

 • Mr. Kaplan

  w tv film komediowy

 • Sprawiedliwość w kinie

  felieton

  Przez najbliższe cztery tygodnie we wtorkowe wieczory o godzinie 20:10 w Ale kino+ na wokandzie jest jeden temat – sprawiedliwość.

   „Proces”, 7 marca


   W Mumbaju zostaje znalezione ciało pracownika oczyszczalni ścieków. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Prokuratura postanawia obarczyć winą za jego śmierć 65-letniego folkowego śpiewaka (Vira Sathidar). Proces ma rozstrzygnąć, czy wykonywane przez niego pieśni mogły nakłonić robotnika do targnięcia się na swoje życie.

   „Ukryte”, 14 marca


   Laurentowie to typowa francuska rodzina z wyższej klasy średniej: mieszkają w ładnym domu na cichej paryskiej ulicy, a ich jedynym problemem jest wybór miejsca na kolejne wakacje. Georges (Daniel Auteuil) prowadzi popularny telewizyjny program o literaturze, a jego żona Anne (Juliette Binoche) pracuje w wydawnictwie. Dumą rodziców jest ich kilkunastoletni syn, Pierrot. Pewnego dnia to sielskie status quo zostaje nieodwracalnie zakłócone.

   „Druga szansa”, 21 marca  Detektyw Andreas Juhl (Nikolaj Coster-Waldau) mieszka w pięknym domu z widokiem na morze razem z cierpiąca na depresję poporodowa żoną (Maria Bonnevie). Jego partner i przyjaciel Simon (Ulrich Thomsen) jest świeżo po rozwodzie, większość czasu spędza na upijaniu się w lokalnym klubie. Pewnego dnia Andreas i Simon zostają wezwani na interwencję do patologicznej rodziny. W domu pary narkomanów, Tristana (Nikolaj Lie Kaas) i Sanne (Lykke May Andersen), policjanci znajdują płaczące w szafie dziecko. W Andreasie coś pęka. Podejmuje histeryczną decyzję, która zaważy na losach wszystkich.

   „Śmierć w Sarajewie”, 28 marca  Najlepszy w Sarajewie Hotel Europa, 28 czerwca 2014 roku. Rocznica stulecia zamachu, który doprowadził do I wojny światowej. Dziś również ktoś zginie. Głosy dyplomatów nawołujących do porozumienia między narodami nie dotrą do wszystkich. Nieopłacani od miesięcy pracownicy hotelu planują strajk. Czy uda im się osiągnąć cel? Czy oczekują tylko wypłaty zaległych wynagrodzeń? Jak bardzo Princip z Hotelu Europa podobny jest do Gawriło Principa sprzed stu lat?

 • Grimm 6 (odc. 3-4)

  w tv serial sci-fi/fantasy

 • Wykute w ogniu 3 (odc. 3)

  w tv program rozrywkowy

 • Jak kupić najdroższe auta świata?

  w tv magazyn informacyjny

 • HOMELAND s. 6 odc. 6

  vod Horror / thriller

 • BELFER odc. 1

  vod Kryminalny

 • Zaginiony 2 (odc. 7-8)

  w tv serial thriller

 • Wynalazcy przyszłości 2 (odc. 9)

  w tv dokument

 • Wyzwanie - nowe mieszkanie 6 (odc. 4)

  w tv inne

 • Zaginiony raj w Afryce

  w tv dokument

 • Piraci 4 (odc. 7-8)

  w tv serial przygodowy

 • Hitler narkoman

  w tv dokument

 • Więzy krwi

  w tv thriller

 • Midnight Sun (odc. 7-8)

  w tv serial thriller

 • Malena

  w tv film obyczajowy

 • Barbie jako księżniczka i żebraczka (odc. 4)

  w tv dla przedszkolaków

 • Chińska armia widmo

  w tv dokument

 • Kobiety bez wstydu

  w tv film komediowy

 • Dzień świstaka

  w tv film komediowy

 • Amerykańska mafia: niesamowite opowieści

  w tv dokument

 • Fortitude 2 (odc. 9-10)

  w tv serial thriller

 • Zakładnik z Wall Street

  vod Kryminalny

 • Ofiara

  vod Dramat